Najbliższe imprezy targowe
03-03-2018 - 05-03-2018 03-03-2018 - 05-03-2018 15-03-2018 - 18-03-2018 15-03-2018 - 18-03-2018
 
INFORMACJE PRASOWE

Konferencje branżowe podczas targów CosmeticBusiness - Monachium, 21 - 22 czerwca 2017


W dniach  21 i 22 czerwca w Monachium odbędzie się 13-sta edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego CosmeticBusiness, podczas której  swoje produkty i usługi zaprezentuje ponad 400 wystawców. Towarzyszące targom konferencje pozwolą na zdobycie wiedzy związanej z aktualnymi, ważnymi dla branży tematami dotyczącymi rozwoju przemysłu kosmetycznego i poddostawczego.
Tematami wiodącymi podczas tegorocznej edycji będą: cyfryzacja, trendy w kosmetykach pielęgnacyjnych i kolorowych, paleta barw i tekstury materiałów w modzie i designie na lata 2018/2019 i ich przełożenie na kosmetyki kolorowe, a także wpływ decyzji politycznych na branżę kosmetyczną.

Wykłady specjalistów przedstawiające trendy w dbaniu o urodę, palecie kolorów na nadchodzący sezon oraz innowacyjnych materiałach

Podczas pierwszego dnia targów organizatorzy proponują udział w bloku wykładów pt.: ”Prospects 2018 beyond - trendy w kolorach i materiałach”. Uczestnicy znajdą tu inspiracje do produkcji nowoczesnych kosmetyków, innowacyjnych opakowań oraz trendów modowych spodziewanych w nadchodzącym sezonie i ich przełożenie na kosmetyki kolorowe.


Postępująca cyfryzacja w branży kosmetycznej

Drugiego dnia targów w strefie konferencyjnej uczestnicy wykładów zasięgną informacji na temat cyfryzacji, która przebojem wkracza do łazienek przeciętnego konsumenta - inteligentne lustro wraz z aplikacją na smartfona monitorujące stan skóry i polecające konkretne rozwiązania rozpoznanych problemów, czy inteligentna szczotka do włosów, sugerująca rodzaj pielęgnacji, po analizie kondycji włosów.
Jak się odnaleźć w cyfrowym świecie? Jak zrozumieć zachowania i potrzeby konsumentów? Odpowiedzi na te pytania uczestnicy znajdą w strefie konferencyjnej targów CosmeticBusiness.

Eksperci doradzą także:

Jak budować markę i jej wiarygodność w oczach konsumenta?

Rynek USA - jak się zmienia, jak na nim zaistnieć i zostać na stałe?

Jak ważnym elementem produktu jest opakowanie, jego jakość i design.

 

Konferencja Niemieckiego Stowarzyszenia Środków Pielęgnacyjnych i Myjących

W ramach konferencji eksperci poruszą następujące tematy:

- Kosmetyki naturalne - przepisy prawne, standardy, certyfikacja i normy.

- Testowanie kosmetyków na zwierzętach - aktualne przepisy i możliwe alternatywy.

- Zastosowanie substancji zaburzających gospodarkę hormonalną (ED) w kosmetykach.

- Rewizja przepisów prawnych dotyczących kosmetyków w Szwajcarii - reforma 2017.

- Betrix - wyzwania i szanse dla branży kosmetycznej.

Udział w konferencji Niemieckiego Stowarzyszenia Środków Pielęgnacyjnych i Myjących jest płatny - członkowie - 250 euro, niezrzeszeni - 350 euro.

 

CB SPOTLIGHT - w świetle jupiterów
Już po raz trzeci wystawcom targów CosmeticBusiness oddana zostanie specjalnie zaaranżowana powierzchnia, na której będą mogli oni promować swoje nowości produktowe: paleta kolorów nadchodzącego sezonu, nowości dotyczące surowców oraz innowacyjne rozwiązania z zakresu opakowań i etykiet. Wystawcy zaangażowani w strefę SPOTLIGHT to m.in.: GRAFE Color Batch, RENOLIT/Lifocolor, Sederma, Seppic czy Singulus Technologies. Prezentacje odbywać się będą zarówno 21, jak i 22 czerwca, w godzinach od 10:30 do 11:45.

 

Nowe firmy i nowe kraje w gronie wystawców CosmeticBusiness

W 2016 roku targi CosmeticBusiness odnotowały najlepsze wyniki w swojej historii. Zbliżająca się edycja cieszy się również ogromnym zainteresowaniem. 40-stu nowych wystawców przedstawi swoją najnowszą ofertę w szczególności z takich obszarów jak: produkcja/private label, opakowania oraz surowce. Wśród nich znajduje się m.in. firma Polygon Chemie ze Szwajcarii, MaqPro z Francji czy 3Druk z Polski. Na ten moment najliczniejsza grupa wystawców spoza Niemiec pochodzi z Francji, Włoch, Holandii, Polski (12 wystawców) oraz Szwajcarii. Po raz pierwszy zaprezentują się firmy z Grecji oraz Litwy.

Więcej infomacj o targach: www.cosmetic-business.com

 

po branży:
od A do Z:
zagranicą:

++ Najnowsza informacja prasowa ++

22-11-2017
Specjalny obszar wystawienniczy targów CosmeticBusiness - COLOUR COSMETICS
22-11-2017
Udana premiera Branżowych Targów Towarów i Materiałów Niebezpiecznych Gefahrgut & Gefahrstoff – Transport – Intralogistyka – Bezpieczeństwo.
04-09-2017
Bogaty program konferencji oraz szeroka oferta nowości produktowych podczas CosmeticBusiness Poland 2017