Najbliższe imprezy targowe
23-02-2019 - 03-03-2019 23-02-2019 - 03-03-2019 28-02-2019 - 03-03-2019 07-03-2019 - 09-03-2019
 
INFORMACJE PRASOWE

Udana premiera Branżowych Targów Towarów i Materiałów Niebezpiecznych Gefahrgut & Gefahrstoff – Transport – Intralogistyka – Bezpieczeństwo.


GEFAHRGUT & GEFAHRSTOFF
Branżowe Targi Towarów i Materiałów Niebezpiecznych
Transport - Intralogistyka - Bezpieczeństwo
Lipsk, 14 - 16 listopada 2017

 

Lipsk, listopad 2017

 

 

Nowa platforma spotkań dla przedstawicieli branży transportu, intralogistyk i bezpieczeństwa towarów i materiałów niebezpiecznych została bardzo dobrze przyjęta przez wystawców i odwiedzających. W wyniku rozmów prowadzonych z przedstawicielami przemysłu i niemieckimi związkami oraz izbami branżowymi ustalony został termin kolejnej edycji targów Gefahrgut & Gefahrstoff. Druga edycja imprezy odbędzie się w Lipsku w dniach od 09 do 11 kwietnia 2019 roku.

W dniach od 14 do 17 listopada w Lipskim Centrum Kongresowym (CCL) odbyła się pierwsza edycja targów Gefahrgut & Gefahrstoff. 60 wystawców zaprezentowało szeroką ofertę swoich towarów i usług. Wśród 1 060 odwiedzających znaleźli się eksperci z branży, poszukujący nowych rozwiązań dla swoich przedsiębiorstw.

„Premiera targów Gefahrgut & Gefahrstoff zakończyła się dużym sukcesem. Tegoroczni wystawcy zaprezentowali szerokie spektrum towarów i usług, które zostało docenione przez odwiedzających. Sukces tego wydarzenia to najlepsze potwierdzenie, że na rynku niemieckim brakowało takiego miejsca spotkań. Rozmowy, które prowadziliśmy z przedsiębiorcami i przedstawicielami izb i związków były dla nas bardzo budujące i utwierdziły nas w słuszności decyzji dotyczącej prowadzenia prac nad kolejnymi edycjami targów Gefahrgut & Gefahrstoff", podsumował Markus Geisenberger, Dyrektor Zarządzający Targów Lipskich GmbH.

Hans-Hubert Glock, Prezydent Niemieckiego Związku Towarów Niebezpiecznych: „Jako przedstawiciel branży uważamy, że bardzo trafną decyzją było utworzenie platformy spotkań dla sektora transportu, intralogistyki i bezpieczeństwa towarów i materiałów niebezpiecznych. To miejsce daje szansę na wymianę doświadczeń i obserwację trendów wokół zagadnień związanych z transportem, intralogistyką oraz zabezpieczeniem towarów niebezpiecznych. Z pełnym zaangażowaniem wspieraliśmy organizatorów w przygotowaniach premierowej edycji targów i jesteśmy otwarci na dalszą współpracę."

Zadowoleni wystawcy po premierowej edycji targów

Wśród wystawców pierwszej edycji Gefahrgut & Gefahrstoff znalazły się wiodące na rynku przedsiębiorstwa, jak i małe i średnie firmy, co pozwoliło na zaprezentowanie szerokiego spektrum produktów i usług. Wśród wystawców odwiedzający mieli szansę zobaczyć m.in.: Dachser SE, DHL, Drägerwerk, Rite-Hite czy STILL. W Centrum Kongresowym można było zapoznać się z obsługą całego łańcucha logi-stycznego, dedykowanego produktom niebezpiecznym.
Większość wystawiających się firm pochodziło z Niemiec. Wśród wystawców znalazły się także przedsiębiorstwa m.in. z Belgii, Finlandii, Francji czy Austrii.
Zgodnie z wynikami przeprowadzonej ankiety aż 85% tegorocznych wystawców planuje swój udział w kolejnej edycji targów Gefahrgut & Gefahrstoff. Heinz Rainer, Prezes Zarządu w firmie Rainer GmbH Ladungssicherungstechnik mówi: „Profesjonalizm odwiedzających oraz jakość rozmów przeprowadzonych na naszym stoisku pozwala nam mieć nadzieję na podpisanie intratnych kontraktów. Już teraz mamy umówione spotkania, których celem jest omówienie konkretnych rozwiązań dla naszych przyszłych klientów. Planujemy swój udział w kolejnej edycji tej imprezy, pod-czas której chcielibyśmy zaprezentować większą liczbę eksponatów na większej powierzchni wystawienniczej."

Specjaliści z branży wśród odwiedzających

Swoją ofertę wystawcy kierowali przede wszystkim do osób odpowiedzialnych za techniczne rozwiązania z zakresu logistyki i bezpieczeństwa. „Sukcesem pierwszej odsłony targów Gefahrgut & Gefahrstoff był m.in. fakt, że wśród odwiedzających znalazły się osoby, które faktycznie w swoich przedsiębiorstwach odpowiadają za podejmowanie decyzji dotyczących wprowadzenia nowych rozwiązań w reprezentowanych przedsiębiorstwach. Ponad 80% gości stanowiły właśnie osoby decyzyjne. Z przeprowadzonej ankiety wynika, że 93% wystawców bardzo to doceniło." - mówi Matthias Kober Dyrektor Projektu. „Wyniki ankiety wykazały także, że bardzo trafio-nym pomysłem było połączenie w jedno wydarzenie targowe takich zagadnień jak: transport, intralogistyka oraz bezpieczeństwo towarów i materiałów niebezpiecznych - tego zdania było 88% wystawców oraz 92% odwiedzających."
Z dalszych opracowań przeprowadzonej ankiety wynika także, że 84% odwiedzających będzie polecać te targi jako spotkanie branżowe. Aż jedna trzecia gości przybyła na imprezę pokonując odległość ponad 300 km.

Program konferencji wartością dodaną targów

Towarzyszący targom program konferencji został tak opracowany, aby odwiedzający mogli z udziału w nim wynieść jak najwięcej wiedzy praktycznej. Największą popularnością cieszyło się Forum, w ramach którego specjaliści z branży mówili o najważniejszych i najaktualniejszych zagadnieniach, ważnych przy codziennej pracy z towarami i materiałami niebezpiecznymi.

Przedstawiciele firmy AFK-International GmbH zaprezentowali wykład pt.: „Instrukcje dot. przesyłki baterii oraz baterii litowych - po złagodzeniu wymogów".
Prezes Zarządu, Dennis Ellinghausen wspomina: „Na nasz wykład zarejestrowało się dużo więcej słuchaczy, niż się tego spodziewaliśmy, brakowało nawet wolnych miejsc. Cieszymy się, że dla tak wielu osób informacje, które mieliśmy do przekazania były ciekawe i ważne. Kolejnym pozytywnym akcentem naszego przedsięwzięcia były bardzo interesujące pytania ze strony publiczności. Ich wysoki poziom merytoryczny potwierdził, że odbiorcami naszego wykładu były osoby związane z poruszaną przez nas tematyką."
Z dużym zainteresowaniem spotkały się również obchody 23-go Lipskiego Dnia Towarów Niebezpiecznych.

Kolejna edycja Branżowych Targów Towarów i Materiałów Niebezpiecznych Gefahrgut & Gefahrstoff Transport - Intralogistyka - Bezpieczeństwo odbędzie się w dniach od 09 do 11 kwietnia 2019 roku.


Targi Gefahrgut & Gefahrstoff

Targi Lipskie stworzyły jedyną w swoim rodzaju platformę spotkań dla przedstawicieli branż związanych z transportem, intralogistyką i składowaniem towarów i materiałów niebezpiecznych. Zakres tematyczny tych targów skupia się na produktach i usługach zapewniających jak najbezpieczniejsze i możliwie najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania dla całego wewnątrzzakładowego łańcucha logistyki tych towarów. Odwiedzający targi Gefahrgut & Gefahrstoff mogą zapoznać się z pełną paletą rozwiązań dla całego procesu logistycznego przy zachowaniu jak najbardziej zaawansowanych środków bezpieczeństwa.
Kolejna edycja targów odbędzie się w dniach od 09 do 11 kwietnia 2019 roku.

Więcej o targach:

www.ggs-messe.de
www.leipziger-messe.de

po branży:
od A do Z:
zagranicą:

++ Najnowsza informacja prasowa ++

09-11-2018
Targi Intec i Zuliefermesse zapraszają do Lipska na oficjalne otwarcie europejskiego roku targowego 2019 dla branży obróbki metali, branży maszynowej i poddostawczej
29-08-2018
CosmeticBusiness Poland 2018: aktualne trendy, innowacyjne rozwiązania dla branży kosmetycznej oraz spotkania B2B w ramach Distributors Lounge
20-04-2018
Ogromne zainteresowanie lipskim duetem przemysłowym Intec i Z 2019