Najbliższe imprezy targowe
04-09-2021 - 06-09-2021 04-09-2021 - 06-09-2021 04-09-2021 - 06-09-2021 05-09-2021 - 05-09-2021
 
AKTUALNOŚCI

SHKG - wydajne energetycznie technologie już od 28 października w Lipsku


SHKG Branżowe Targi Techniki Sanitarnej, Grzewczej oraz Klimatyzacji i Automatyzacji Budynków

SHKG czyli wydajne energetycznie technologie w Lipsku

- około 200 wystawców na powierzchni 21 000 metrów kwadratowych
- nowość: warsztaty dla młodych kadr, oprowadzenia po targach dla
architektów i inżynierów, seminaria na temat ochrony pracowników
- „energetyczny" program branżowy SHKGforum
- wspólnie z Targami Techniki dla Budynków, Elektrotechniki oraz
Klimatyzacji i Automatyzacji blisko 400 wystawców na powierzchni
41 000 metrów kwadratowych

Wydajność energetyczna jest głównym tematem Targów Techniki Sanitarnej, Grzewczej oraz Klimatyzacji i Automatyzacji Budynków w Lipsku. Już od 28 do 30 października 2009 na powierzchni 21.000 metrów kwadratowych blisko 200 firm zaprezentuje najnowsze techniki chroniące zasoby naturalne, środowisko a także nasze portfele. Goście odwiedzający Targi Lipskie będą mogli zapoznać się z obszernie prezentowanymi nowymi tendencjami rozwojowymi na rynku. Dodatkową wymianę informacji i komunikacji w obszarze techniki dla budynków oraz elektrotechniki oferuje tak zwane SHKGforum. Równolegle do Targów SHKG odbywać się będą Branżowe Targi Techniki dla Budynków, Elektrotechniki oraz Klimatyzacji i Automatyzacji efa i także tu wśród ponad 200 wystawców wydajność energetyczna będzie tematem numer jeden.

Jak informuje Andreas Lücke, prezes Niemieckiego Związku Przemysłowego Techniki dla Budynków, Elektrotechniki i Technik Środowiska „SHKG Leipzig tworzy idealną platformę dialogu między sektorami przemysłu i rzemiosła, ponieważ odwzorowuje wszystkie dostępne dziś technologie i systemy." Deliane Träber dodaje: „SHKG jest najważniejszym spotkaniem branż w Niemczech Wschodnich. Oferuje wschodnioniemieckim rzemieślnikom, architektom i inżynierom planowania, jak również sektorom gospodarki mieszkaniowej podstawy do wydajnego pozyskiwania informacji branżowych."
Na Tragach w Lipsku będą obecni wszyscy liderzy branży nowoczesnej techniki systemowej. „Odwiedzający targi otrzymają pełen przegląd sytuacji rynkowej i najnowszych trendów w branży"- podkreśla dr Träber.
Wśród przedsiębiorstw, które zaprezentują się na targach można wymienić m.in.: Brötje, Buderus, BWT Wassertechnik, Dallmer, Danfoss, Grundfoss, HSK, Duschkabinenbau, Jaga, Junkers, Kampmann, Novelan, Sanitärtechnik Eisenberg, Swegon, Vaillant, Viessmann, Weishaupt, Wilo, Wolf i Zehnder.
„Energetyczny" program branżowy
Oszczędzanie energii zajmuje szczególne miejsce także w programie branżowym SHKG, tak zwanym SHKforum, którego motto przewodnie brzmi „Wydajne rzemiosło i perspektywiczne technologie budynków". Punktem ciężkości będzie tu połączenie konwencjonalnych i alternatywnych technologii. Ogrzewanie i ochładzanie ciepłem środowiska czy też wytwarzające prąd ogrzewania należą do jednych z wielu tematów SHKforum. Ponadto ważnym punktem programu będą nowe trendy w projektowaniu łazienek jak również przywiązanie konsumenta do marki.

SHKforum odbędzie się w centrum Hali Wystawowej nr 3. Będzie ono wspierane przez Wschodnioniemiecki Związek SHK i Związek Przemysłowy Techniki Budynków, Elektrotechniki i Środowiska e, V, (BDH). Pełny program SHKforum znajduje się na stronie internetowej www.shkg-leipzig.de.

Nowością w ramach SHKG jest w tym roku Dzień Innowacji, który odbędzie się w pierwszym dniu targów. Organizatorami tego przedsięwzięcia jest VNG- Verbundnetz Gas AG (jeden z największych w Niemczech dostawców prądu i gazu ziemnego) wraz z innymi czołowymi liderami branży grzewczej. Lipski dostawca usług energetycznych wspólnie z firmami Brötje, Buderus, Junkers, Vaillant, Viessmann, Weishaupt i Wolf oferują platformę wymiany najnowszych trendów w obszarze techniki systemów grzewczych. Ponadto na stoiskach firm zaangażowanych w projekt będą wygłaszane krótkie referaty. Dzień Innowacji rozpocznie się dyskusją panelową.
Targi SHKG wraz z odbywającymi się jednocześnie Targami efa starają się na wszelkie sposoby przemówić do architektów i inżynierów. Jednym z takich innowacyjnych pomysłów są oprowadzenia po targach, podczas których wybrani wystawcy zaprezentują kompleksowe, a zarazem interesujące dla architektów i inżynierów rozwiązania systemowe.

Oferta specjalna dla młodych kadr

Na targach SHKG 2009 pojawi się nowy obszar wystawienniczy, a mianowicie „Werkstattstraße", czyli tzw. Ulica Warsztatowa, na których poszczególne przedsiębiorstwa będą organizować szkolenia dla młodych kadr umożliwiając im zapoznanie się z ich produktami w praktyce. Do projektu zapisały się już firmy: Junkers, Vaillant i Wilo. ‘Ulica warsztatowa" jest korzystna zarówno dla przedsiębiorstw jak i młodych kadr branżowych"- mówi dyrektor projektu Ekkehard Trümper. „Przedsiębiorstwa dają młodym kadrom szansę, aby dokładnie zapoznały się z poszczególnymi markami i produktami. Ponadto powszechnie wiadomo, że „Learning by Doing" jest najefektywniejszą metodą przekazywania wiedzy"- podkreśla Trümper.
Zawodowa Spółdzielnia Budowy Maszyn i Metalu oferuje także szkolenia z zakresu ochrony pracowników przed zagrożeniami zawodowymi.
Odnawialna efa
Wydajność energetyczna jest także głównym tematem organizowanych równocześnie targów efa - Branżowych Targów Techniki dla Budynków, Elektrotechniki oraz Klimatyzacji i Automatyzacji. Zmiany klimatyczne, efekt cieplarniany i inne obciążenia klimatyczne spowodowały w ostatnich latach zwiększenie popytu na odnawialne energie i produkty z wysoką wydajnością energetyczną. O tym mogą przekonać się odwiedzający Targi wśród około 200 wystawców, którzy zaprezentują się na efa.

 

po branży:
od A do Z:
zagranicą:

++ Najnowsza informacja prasowa ++

19-02-2021
Nowy termin CosmeticBusiness w Monachium oraz odwołanie CosmeticBusiness Poland 2021
03-12-2020
Intec i Z connect – w 2021 roku duet targów przemysłowych odbędzie się wyłącznie w wirtualnej odsłonie
20-11-2020
musicpark 2021 – nowe targi muzyczne w Lipsku