Najbliższe imprezy targowe
04-09-2021 - 06-09-2021 04-09-2021 - 06-09-2021 04-09-2021 - 06-09-2021 05-09-2021 - 05-09-2021
 
AKTUALNOŚCI

Pożegnanie Wolfganga Marzina z Lipskiem


Rada Nadzorcza Targów Lipskich na życzenie Wolfgana Marzina rozwiązała przedwcześnie jego umowę z Targami Lipskimi.
Z tej okazji obie strony złożyły wzajemne podziękowania za długoletnią i owocną pracę. "Targi Lipskie pod kierownictwem Marzina, który od 2004 pełnił funkcję Prezesa, rozwijały się bardzo dobrze "- podkreśla Sven Marlok, Przewodniczący Rady Nadzorczej i Saksoński Minister Gospodarki, Pracy i Komunikacji.
"Obroty firmy wzrosły z 57 do 80 milionów euro rocznie, a najważniejsze imprezy targowe zyskały na stabilności. „Dziękujemy Prezesowi Marzinowi za jego ogromne zaangażowanie w Lipsku i życzymy mu prywatnie i zawodowo wielu sukcesów w realizacji nowych zdań, które przed nim stoją."
Także Burchard Jung, Burmistrz  Lipska i Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej docenił zasługi Marzina:
„W trudnym gospodarczo otoczeniu Targi Lipskie odznaczają się dużą stabilnością i od wielu już lat wytrwale rozbudowują pole działalności, które zabezpieczają ich przyszłość. Wolfgang Marzin towarzyszył Targom Lipskim w dążeniu do bardzo ważnego etapu, w którym wzmocniły się interesy zagraniczne, a rynek otworzył się na bliskie targom usługi. Znaczenie Targów Lipskich jako regionalnego czynnika gospodarczego jest tak duże, jak nigdy przedtem i za to chciałbym szczególnie podziękować i życzyć wszystkiego najlepszego w dalszej działalności."

Wolfgang Marzin przed kilkoma tygodniami otrzymał propozycję objęcia stanowiska Prezesa Targów Frankfurt. Będzie on kierował największą, jeśli chodzi o obroty firmy, niemiecką spółką targową.

„Serdecznie dziękuję Radzie Nadzorczej Targów Lipskich za owocną współpracę, która była znaczącą podstawą pomyślnego rozwoju Targów Lipskich. Jestem również wdzięczny za osobiste wsparcie i wyrozumiałość moim wspólnikom, którzy umożliwili mi przyjęcie tego nowego zawodowego wyzwania"- wyznał Marzin.

Kariera 46-letniego dziś Wolfganga Marzina rozpoczęła się w Monachium. Zanim został Prezesem Targów Lipskich zbierał doświadczenie zarówno w firmach zagranicznych, jak również w kraju m.in. w Targach w Monachium i Düseldorfie. Podczas jego kadencji w Lipsku wzrosły obroty i międzynarodowy charakter ośrodka oraz powołane zostały do życia nowe imprezy targowe takie jak: Games Convention Asia, GAMES CONVENTION ONLINE, targi Beach & Boat czy targi AMICOM. Z kolei targi intec i efa na stałe przeniosły się do Lipska, a liczba gościnnych imprez targowych znacząco wzrosła. Do najważniejszych zaliczyć można: Dach + Wand (2005), International Transport Forum (od 2008), targi Interschutz (2010), ICCA-Kongress (2011) i WorldSkills (2013). Jednocześnie wzmocniła się pozycja istniejących imprez targowych: Lipskich Targów Książki, Auto Mobil International (AMI) oraz Branżowych Targów AMITEC, czy Międzynarodowych Targów Ortophadie+ Reha-Technik.
Targi w Lipsku i Frankfurcie łączy wiele podobieństw programowych, np. organizacja targów książki i targów samochodowych. „Jeżeli korzyści dla obydwu stron byłyby oczywiste, oferty współpracy Targów w Lipsku i Frankfurcie powinny być konstruktywnie rozpatrzone. Przemawiają za tym zarówno podobne tematy targowe obu miast, jak również wyzwania gospodarcze, które stoją przed wszystkimi niemieckimi spółkami targowymi"- podkreśla Sven Morlok.


Targi Lipskie będą tymczasowo kierowane przez Martina Buhl- Wagnera, który od 2008 piastuje stanowisko Prezesa. Martin Buhl- Wagner rozpoczął pracę dla Targów Lipskich w 1995 roku, pełniąc funkcję Prezesa firmy Fairnet GmbH , firmy - córki Targów Lipskich. „Martin Buhl- Wagner cieszy się naszym zaufaniem. Targi Lipskie działają obecnie na stabilnym fundamencie- podsumowuje w imieniu Rady Nadzorczej Sven Morlok.

O dalszych zmianach w strukturze kierownictwa firmy zadecyduje Rada Nadzorcza Targów Lipskich na najbliższym posiedzeniu.

Kontakt dla prasy w Niemczech:
Heike Fischer
Rzecznik Prasowy Leipziger Messe GmbH
tel: +49 (0) 341 / 6 78 - 81 82
fax: +49 (0) 341 / 6 78 - 81 82
e-mail: h.fischer@leipziger-messe.de


Internet:
http://www.leipziger-messe.de

po branży:
od A do Z:
zagranicą:

++ Najnowsza informacja prasowa ++

19-02-2021
Nowy termin CosmeticBusiness w Monachium oraz odwołanie CosmeticBusiness Poland 2021
03-12-2020
Intec i Z connect – w 2021 roku duet targów przemysłowych odbędzie się wyłącznie w wirtualnej odsłonie
20-11-2020
musicpark 2021 – nowe targi muzyczne w Lipsku