Najbliższe imprezy targowe
18-01-2024 - 20-01-2024 09-04-2024 - 12-04-2024
 
AKTUALNOŚCI

CosmeticBusiness Poland rośnie w siłę


Tegoroczne spotkanie branży dostawców dla przemysłu kosmetycznego i detergentowego w Polsce powiększa swoją powierzchnię wystawienniczą.

 

W dniach 26 i 27 września 2018 w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI odbędzie się trzecia edycja targów CosmeticBusiness Poland. Podczas jedynych w Polsce branżowych targów dostawców dla przemysłu kosmetycznego, organizowanych po raz kolejny wspólnie z HPCI - Home and Personal Care Ingredients Exhibition and Conference, producenci kosmetyków i detergentów oraz właściciele marek będą mogli zapoznać się z najnowszą ofertą z zakresu projektowania, produkcji, opakowań i usług dla branży kosmetycznej i detergentowej. Swoją obecność zapowiedziało już wielu nowych wystawców, a powierzchnia wystawiennicza została powiększona. Trwają także przygotowania do organizacji spotkań matchmakingowych z dystrybutorami pod hasłem „Distributors Lounge".

„Swój udział w trzeciej edycji targów CosmeticBusiness Poland zgłosiło już większość wystawców poprzednich edycji oraz szerokie grono nowych firm. Dla nas jako organizatora jest to sygnał, że tegoroczna odsłona będzie większa od poprzednich, a prezentowana oferta dużo bogatsza", mówi Markus Geisenberger, Dyrektor Zarządzający Targów Lipskich GmbH - właściciela marki CosmeticBusiness, i dodaje: „CosmeticBusiness Poland wspólnie z targami HPCI po raz kolejny zaprezentują szeroką ofertę produktów i usług dla branży kosmetycznej i detergentowej tworząc najważniejszą w Polsce platformę spotkań producentów kosmetyków i detergentów z dostawcami produktów i usług."

Targi CosmeticBusiness Poland od początku swojej obecności w Warszawie wspierane są przez dwie najważniejsze w Polsce organizacje branżowe: „Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego" oraz „Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego". W tym roku partnerem targów została także Polska Izba Opakowaniowa.

Nowi wystawcy i zwiększona powierzchnia wystawiennicza

Zakres tematyczny targów CosmeticBusiness Poland, organizowanych wspólnie z targami HPCI, obejmuje cztery główne sektory: surowce, produkcję, opakowania oraz usługi. W związku z dużym zainteresowaniem wystawców tegoroczną edycją imprezy, dotychczasowa powierzchnia wystawiennicza CosmeticBusiness Poland została zwiększona.

Podczas trzeciej edycji targów swoje produkty i usługi zaprezentuje wielu stałych wystawców oraz firmy, które zdecydowały się na obecność w Warszawie po raz pierwszy. Do grona nowych wystawców dołączył m.in. niemiecki producent opakowań Edelmann, Quadpack z Hiszpanii, francuski producent opakowań PET - ActiPack oraz polska firma Polpak.

Odwiedzający będą mogli także zapoznać się z szerokim wachlarzem usług z zakresu produkcji na zlecenie. W obszarze tym oprócz stałych wystawców, np. firmy Passage, swoje usługi zaprezentują po raz pierwszy takie firmy jak Szaidel Cosmetics, Kulzer oraz Glancos.

Spotkania matchmakingowe „Distributors Lounge"

Trwają przygotowania do organizacji spotkań matchmakingowych dla wystawców oraz właścicieli marek kosmetycznych z dystrybutorami z różnych krajów. Premiera koncepcji spotkań ,,Distributors Lounge" będzie miała miejsce na początku czerwca podczas targów CosmeticBusiness w Monachium i ma zostać przeniesiona także do Warszawy.

Udział w spotkaniach będą mogli wziąć dostawcy dla przemysłu kosmetycznego pod warunkiem, że są wystawcą targów CBP oraz producenci kosmetyków lub właściciele marek.

Program konferencji - najważniejsze tematy branży

Program konferencji towarzyszący targom CosmeticBusiness Poland to wartość dodana samej wystawy, a także okazja do uzyskania bieżących informacji na temat rozwoju branży oraz do wzajemnej wymiany doświadczeń. Podczas pierwszego dnia targów wybrani wystawcy zaprezentują swoje nowości produktowe, innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz trendy na sezon 2019/2020. W dniu 26 września podczas odbywającej się już po raz ósmy konferencji „HPCI CEE Scientific Conference" przedstawione zostaną najnowsze osiągnięcia związane z opracowywaniem składników wykorzystywanych do produkcji kosmetyków i detergentów.

27 września odbędzie się organizowana przez firmę Aniflex konferencja PACKAGING [R]EVOLUTION. Program tego wydarzenia obejmować będzie inspiracje, nowości i rozwiązania w obszarze opakowań oraz druku. Eksperci przedstawią także nowości ze świata opakowań kosmetycznych.

Bezpłatny wstęp na targi dla odwiedzających

Wstęp na targi CosmeticBusiness Poland jest dla odwiedzających bezpłatny pod warunkiem dokonania rejestracji. Rejestracja on-line rozpocznie się pod koniec czerwca na stronie: http://pl.cosmetic-business.com/en/registration/. W tym samym terminie możliwy będzie wgląd do katalogu wystawców on-line.

 

Targi CosmeticBusiness Poland

Targi CosmeticBusiness Poland to polska edycja targów CosmeticBusiness, które organizowane są co roku w czerwcu w Monachium. CosmeticBusiness Poland odbywające się równocześnie z organizowanymi od 2008 roku w Polsce targami HPCI - Home and Personal Care Ingredients Exhibition and Conference, prezentują pełną ofertę dla produkcji kosmetyków, środków czystości oraz chemii gospodarstwa domowego. Właściciele marek oraz producenci mogą tu znaleźć rozwiązania dla projektu produktu, produkcji, opakowania oraz etykietowania. Trzecia edycja targów CosmeticBusiness Poland odbędzie się w dniach 26 i 27 września 2018 roku w Warszawskim Centrum Expo XXI.

Targi Lipskie (Leipziger Messe)

Targi Lipskie (Leipziger Messe) należą do pierwszej dziesiątki największych ośrodków targowych w Niemczech i do pięćdziesięciu największych ośrodków na całym świecie. Są organizatorem imprez targowych w Lipsku oraz w innych miastach w Niemczech i na całym świecie. Do całego koncernu należy pięć spółek córek oraz Lipskie Centrum Kongresowe CCL. Tak skonstruowana grupa wyróżnia się wysokimi kompetencjami targowymi i stanowi przykład profesjonalnej organizacji nowoczesnych imprez wystawienniczych, kongresów i eventów. Dzięki tak szerokiej i różnorodnej ofercie, Targi Lipskie otrzymały w roku 2017 po raz czwarty z rzędu tytuł najlepszego usługodawcy z branży targowej, w największym rankingu jaki miał miejsce w tym roku w Niemczech. Łączna powierzchnia użytkowa wszystkich hal wystawienniczych wynosi 111 900 m², natomiast terenów otwartych 70 000 m². W ciągu roku organizowanych jest w Lipsku łącznie około 280 wydarzeń, do których zaliczają się imprezy wystawiennicze, kongresy, eventy oraz wydarzenia okołobiznesowe. Imprezy wystawiennicze odwiedzane są przez około 1,2 miliona osób z całego świata, a liczba wystawców to prawie 12 000 przedsiębiorstw. Targi Lipskie jako pierwszy niemiecki organizator imprez wystawienniczych otrzymały certyfikat Green Globe Standard. Zrównoważony rozwój jest integralną częścią biznesowej działalności Targów Lipskich.

 

Kontakt dla prasy:
Christian Heinz
Rzecznik prasowy targów
CosmeticBusiness Poland
Leipziger Messe GmbH
tel.: +49 (0)341 / 678 6514
e-mail: c.heinz@leipziger-messe.de

Kontakt w Polsce:
Magdalena Dziemidek
Przedstawicielstwo Targów Lipskich w Polsce
Targi Lipskie Polska Sp. z o.o.
tel.: +48 22 414 44 73
e-mail: info@targilipskie.pl

CosmeticBusiness Poland: www.cosmetic-business.pl
CosmeticBusiness: www.cosmetic-business.com

 
 

po branży:
od A do Z:
zagranicą:

++ Najnowsza informacja prasowa ++

24-10-2022
CAGGTUS LEIPZIG: JUŻ W KWIETNIU 2023 NOWY FESTIWAL GAMINGU W LIPSKU
17-03-2022
Już w marcu 2023 roku odbędą się wiodące w Europie targi przemysłowe Intec i Zuliefermesse
10-11-2021
Targi CosmeticBusiness świętują udaną reedycję