Najbliższe imprezy targowe
27-10-2020 - 29-10-2020 05-11-2020 - 07-11-2020 05-11-2020 - 07-11-2020 24-11-2020 - 26-11-2020
 
AKTUALNOŚCI

Sukces jubileuszowej edycji targów therapie Leipzig


W dniach od 7 do 9 marca 2019 roku odbyła się dziesiąta, jubileuszowa edycja Branżowych Targów i Kongresu Rehabilitacji Medycznej, Fizjoterapii oraz Profilaktyki therapie Leipzig. Targi therapie Leipzig odbywają się co dwa lata i stanowią dla rynku niemieckojęzycznego wiodącą, interdyscyplinarną platformę wymiany kontaktów, wiedzy i doświadczeń dla fizjoterapeutów, ergoterapeutów, logopedów, lekarzy specjalistów z dziedziny ortopedii, medycyny sportowej, medycyny fizykalnej oraz rehabilitacji.


W ciągu trzech targowych dni ofertę innowacyjnych produktów i rozwiązań dla rehabilitacji, fizjoterapii i profilaktyki zaprezentowało 371 wystawców, wśród których znaleźli się światowi liderzy z branży, a także małe i średnie przedsiębiorstwa oraz start-upy. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowane zostały m.in. najnowsze urządzenia fitness, sprzęt do fizjoterapii do zastosowania podczas indywidualnego treningu, system sensorów do monitoringu procesu leczenia kontuzji kolan, czy nowoczesne rozwiązania softwarowe. Wśród start-upów największą popularnością cieszył się produkt Yogaboard firmy Strobel & Wolter oraz aplikacja Smart-Glass-App do kierowania wózkiem inwalidzkim. Targi odwiedziło 16 800 specjalistów z branży, w tym m.in. liczna grupa osób z Polski.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, iż po raz kolejny targi therapie Leipzig cieszyły się tak dużym zainteresowaniem zarówno ze strony wystawców, jak i odwiedzających. Zwiększająca się z każdą kolejną edycją liczba firm wystawiających się, a także osób odwiedzających imprezę, jest dowodem na to, że targi te stanowią wiodącą w Niemczech platformę spotkań dla branży", podsumowuje Martin Buhl-Wagner, Dyrektor Zarządzający Leipziger Messe.
Targi therapie Leipzig jednoczą nie tylko przedstawicieli branży, ale także świat polityki. Podczas inaugurującego tegoroczną edycję targów sympozjum, na podium spotkali się przedstawiciele branży rehabilitacji medycznej, fizjoterapii, a także przedstawiciele świata polityki, którzy poruszali istotną dla rynku niemieckiego tematykę związaną z najnowszymi zmianami w ustawodawstwie.

Interdyscyplinarna oferta targów therapie Leipzig spotkała się po raz kolejny z dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających. Rehabilitanci, fizjoterapeuci, logopedzi i inni specjaliści nie tylko aktywnie zapoznawali się z nowymi produktami na stoiskach poszczególnych wystawców, ale również brali udział w bogatym programie edukacyjnym, naukowych seminariach czy warsztatach nt. nowych metod leczenia. Istotnym elementem programu była możliwość wzięcia udziału w transmisji na żywo dwóch operacji (operacja kolana oraz operacja ramienia), które przeprowadzane były w jednym z lipskich szpitali. Przebieg operacji omawiany był następnie w gronie lekarzy, rehabilitantów i fizjoterapeutów.

Tegoroczna edycja targów therapie Leipzig objęta została po raz pierwszy patronatem Krajowej Izby Fizjoterapeutów. Ze strony Izby targi odwiedziła pani Dalia Woźnica oraz pani Weronika Krzepkowska. Podczas spotkania z zespołem targów therapie Leipzig prowadzone były rozmowy na temat kierunków i możliwości dalszej współpracy między KIF a targami therapie Leipzig.

Kolejna edycja targów therapie Leipzig odbędzie się w dniach 25 - 27 marca 2021 roku w Lipsku. Regionalne edycje targów therapie zaplanowane są w Bochum w dniach od 6 do 7 września 2019 roku oraz w Hamburgu w dniach od 25 do 26 października 2019 roku.

Więcej informacji na www.therapie-leipzig.de

po branży:
od A do Z:
zagranicą:

++ Najnowsza informacja prasowa ++

10-09-2020
denkmal 2020: dziedzictwo kulturowe - szeroka oraz różnorodna oferta
31-07-2020
Targi CosmeticBusiness w Monachium nie odbędą się w 2020 roku
11-03-2019
Jedyne w Polsce targi B2B dla właścicieli marek, producentów kosmetyków i detergentów oraz ich dostawców