Najbliższe imprezy targowe
18-01-2024 - 20-01-2024 09-04-2024 - 12-04-2024
 
AKTUALNOŚCI

Branża muzyczna spotka się w listopadzie w Lipsku

 


Już za siedem miesięcy, podczas odbywających się po raz pierwszy targów musicpark, na lipskich terenach targowych rozbrzmiewać będzie głośna muzyka. Do grona zgłoszonych wystawców należą już dziś renomowane firmy, m.in. Yamaha i Miyazawa Flutes, a także takie marki jak Marshall i Shure.

Muzyka dla każdego. Z takim założeniem organizatorzy przygotowują targi, jakich w Lipsku jeszcze nie było. Sześć sektorów tematycznych, kabiny akustyczne z występami znanych muzyków na żywo, strefa sprzedaży bezpośredniej oraz kilkanaście różnych scen koncertowych. Podczas targów musicpark każdy - w tym zarówno miłośnicy muzyki, melomani, jak i profesjonalni muzycy - znajdzie coś dla siebie. Bogata oferta instrumentów i akcesoriów muzycznych zaprezentowana zostanie przez znane marki, start-up'y oraz przez przedstawicieli handlu. Pomysł zorganizowania tego typu imprezy wystawienniczej, w ramach której zaplanowano prezentację oferty sprzętu muzycznego i akcesoriów B2B oraz B2C, a także wiele odbywających się na żywo wydarzeń muzycznych, przekonał liczne grono znanych marek i przedsiębiorstw, którzy zgłosili swój udział jako wystawcy. „Organizacja imprezy skierowanej do branży muzycznej spotkała się z dużym entuzjazmem i zainteresowaniem", mówi Markus Geisenberger, Dyrektor Generalny Leipziger Messe GmbH. „Bardzo nas cieszy, że właśnie na lipskich terenach targowych będziemy mogli zaprezentować szeroką ofertę dla branży muzycznej." Już dzisiaj hala nr 2 zaprasza do świata muzyki pop, muzyki rockowej oraz elektronicznej, natomiast hala nr 4 powita wszystkich brzmieniem muzyki klasycznej, prezentować się będą tutaj także wydawnictwa muzyczne.

Renomowane firmy w gronie wystawców

Swój udział w pierwszej edycji targów musicpark zgłosiło na ten moment wiele znanych firm. Wśród nich znajdują się m.in. Yamaha czy Kroning z Chemnitz, jak i Miyazawa Flutes z Japonii - producenci profesjonalnych instrumentów muzycznych, wytwarzanych ręcznie zgodnie z tradycyjną sztuką rzemieślniczą. Poza tym będzie można zapoznać się także z ofertą instrumentów smyczkowych, prezentowaną przez firmy Lothar Semmlinger z Baiersdorf i C.A. Götz z Markneukirchen, jak również z ofertą instrumentów dętych blaszanych takich firm jak Jürgen Voigt, Horst Wünsche Zupfinstrumentenbau czy Siketho.
Ofertę instrumentów dętych uzupełni firma Lefreque z Holandii. Firma Forestone z Japonii zaprezentuje swoje saksofony, które cieszą się międzynarodowym uznaniem. Natomiast przedsiębiorstwo Kühnl & Hoyer znane jest w branży jako producent najwyższej jakości instrumentów dętych blaszanych. Firma Hohner z Trossingen zaprezentuje oprócz harmonijek ustnych nowy model akordeonu, zaprojektowany specjalnie z myślą o dzieciach. Jako wystawca przedstawi się również firma Studio 49, lider w branży wśród producentów perkusji oraz innych produktów perkusyjnych, takich jak m.in. cymbałki, tamburyna, dzwonki, trójkąty, w które zaopatrują się szkoły muzyczne, a także orkiestry.

Branżę wydawnictw muzycznych reprezentować będą Alfred Music Publishing, Ludwig Doblinger oraz Edition DUX Halbig. Gościem specjalnym będzie światowej sławy nauczyciel gry na kontrabasie Claus Freudenstein, który zaprezentuje swój autorski kontrabas dla dzieci „Freudenstein-Minibass".

Do grona wystawców należy również producent organów elektronicznych, marka WERSI, która prowadzi w Lipsku własną szkołę. Nie może także zabraknąć klasyki, czyli organów Hammonda, których dźwięk stał się, od momentu ich powstania w 1934 roku, podstawowym elementem dla niemal każdego gatunku muzyki. Na lipskich terenach targowych prezentowane będą również tradycyjne marki fortepianów i pianin Julius Blüthner z Lipska oraz August Förster.

Steinigke Showtechnik, Omnitronic, Peavey, Roland, Marshall, PL-Audio, Zildjian, Vic Firth, Mapex, Sonor, Cort, Pearl, Sabian i Dream to kolejne międzynarodowe marki z obszaru instrumentów muzycznych takich jak bębny, perkusje, talerze perkusyjne czy gitary oraz z obszaru wyposażenia dla DJ-ów i sprzętu muzycznego. Targi musicpark charakteryzuje duża rozpiętość oferty. Przedstawiona zostanie m.in. marka Shure - z legendarnym mikrofonem SM 58, a także Monacor International oferująca pełną paletę wyposażenia i sprzętu scenicznego. Ponadto zaprezentuje się znana niemiecka firma MEINL, produkująca talerze i instrumenty perkusyjne - reprezentowana będzie przez MEINL Cymbals, MEINL Percussion, NINO Percussion, MEINL Viva Rhythm, MEINL Sonic Energy, TAMA, IBANEZ i ORTEGA. Podczas pierwszej edycji targów musicpark swoje instrumenty perkusyjne przedstawi także firma Rohema.


Tu gra muzyka

Podczas targów musicpark odwiedzający będą mieli okazję nie tylko obejrzeć prezentowane instrumenty muzyczne, ale także osobiście je wypróbować. Do ich dyspozycji oddane zostaną specjalne strefy z podziałem na poszczególne grupy instrumentów, w ramach których będzie można przetestować oferowane przez wystawców instrumenty.

Na wszystkich zainteresowanych muzycznymi przeżyciami czekać będą specjalne kabiny dźwiękowe SweatBloodTears-Boxen, a także przygotowane w ramach targów sceny koncertowe, na których odbywać się będzie wiele muzycznych wydarzeń.

Swój występ podczas targów musicpark potwierdzili już Jen Majura i Will Hunt z US-Band Evanescence, a także flecistka Nina Sivosova, która obecnie bierze udział w trasie koncertowej Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej. Swoją obecność potwierdzili również inni wybitni międzynarodowi muzycy.

„Pewnych wydarzeń nie da się ponownie odtworzyć, dlatego trzeba wziąć w nich udział osobiście" - Gerd Essl, Beringer Marketing, Creative Director targów musicpark Leipzig, zaprasza do uczestnictwa w tak wyjątkowej imprezie, jaką stanowić będą targi musicpark.

Więcej informacji na www.musicpark.de 

po branży:
od A do Z:
zagranicą:

++ Najnowsza informacja prasowa ++

24-10-2022
CAGGTUS LEIPZIG: JUŻ W KWIETNIU 2023 NOWY FESTIWAL GAMINGU W LIPSKU
17-03-2022
Już w marcu 2023 roku odbędą się wiodące w Europie targi przemysłowe Intec i Zuliefermesse
10-11-2021
Targi CosmeticBusiness świętują udaną reedycję