Najbliższe imprezy targowe
18-01-2024 - 20-01-2024 09-04-2024 - 12-04-2024
 
AKTUALNOŚCI

Leipziger Messe przejmuje Światowe Targi Przemysłowych Technologii Lakierniczych PaintExpo

Z dniem 01 grudnia 2020 r. targi PaintExpo zostały oficjalnie przejęte przez Leipziger Messe Unternehmensgruppe. Ta odbywająca się od 2006 roku impreza organizowana jest w cyklu dwuletnim w miesiącu kwietniu w Karlsruhe. W ramach ostatniej edycji Światowych Targów Przemysłowych Technologii Lakierniczych - PaintExpo swoją ofertę zaprezentowało 537 wystawców z 29 krajów, a odwiedziło je 11 790 specjalistów z branży z 88 krajów. Kolejna edycja odbędzie się w dniach od 26 do 29 kwietnia 2022 roku w Karlsruhe.

„PaintExpo idealnie wpisują się w kalendarz oferowanych przez nas imprez wystawienniczych. Cieszymy się na współpracę z partnerami targów PaintExpo, ich wystawcami oraz odwiedzającymi z całego świata, a także z dotychczasowym zespołem targów. Wspólnie z nimi, a także dzięki naszemu doświadczeniu opartemu na prowadzonych przez nas długoletnich ekspertyzach w obszarze targów przemysłowych, będziemy mogli kontynuować dalszy rozwój targów PaintExpo - wiodącej światowej platformy spotkań dla branży lakierniczej i obróbki powierzchni", mówi Markus Geisenberger, Dyrektor Generalny Leipziger Messe GmbH. „Włączenie imprezy PaintExpo do portfolio Leipziger Messe to dla nas właściwa decyzja. Właśnie w tym szczególnie wymagającym czasie postanowiliśmy wykorzystać pojawiającą się szansę, aby móc wzmocnić nasze portfolio, a tym samym naszą pozycję na rynku."

Jürgen Haußmann, dyrektor zarządzający FairFair GmbH, oświadcza: „Cieszy mnie fakt, iż targi PaintExpo tak szybko dołączyły do kalendarza oferty Leipziger Messe, gdyż dzięki temu klienci mają gwarancję zachowania ciągłości bieżącego zarządzania organizacją kolejnych edycji tej imprezy. Leipziger Messe wyróżniając się wysokimi kompetencjami targowymi, pozwalającymi na profesjonalną organizację nowoczesnych międzynarodowych imprez wystawienniczych, będzie mogła podejmować kolejne kroki w kierunku rozwoju targów PaintExpo. Jestem pewien, iż na przestrzeni kolejnych lat będziemy mogli obserwować intensywny rozwój tej imprezy targowej."

Pan Jürgen Haußmann, który w 2006 roku stworzył imprezę PaintExpo, a zarządzając nią doprowadził do osiągnięcia przez nią rangi największego na świecie wydarzenia targowego branży lakierniczej i obróbki powierzchni, nadal będzie służył swoim wsparciem. Ponadto Leipziger Messe przejmuje dotychczasowy zespół targów PaintExpo z siedzibą w Oberboihingen, w Badenii Wirtembergii. Leipziger Messe będzie także kontynuowała bardzo satysfakcjonującą współpracę z dotychczasowymi partnerami targów PaintExpo - z JOT Journal für Oberflächentechnik (czasopismo poświęcone tematyce związanej z technologią powierzchni, wydawane przez Springer Fachmedien Wiesbaden GmbH) oraz z Targami Karlsruhe (Messe Karlsruhe), na terenie których odbywają się targi PaintExpo.

Główną osobą odpowiedzialną za przyszły rozwój targów PaintExpo ze strony Leipziger Messe jest pan Gerhard Ohmacht, Kierownik Działu Targów Specjalistycznych i Przemysłowych. Posiada on dyplom Inżyniera Przemysłowego, zdobywał także długoletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w branży przemysłowej oraz w sektorze sprzedaży B2B. Od marca 2020 roku jest odpowiedzialny za portfolio Targów Specjalistycznych i Przemysłowych w Leipziger Messe Unternehmensgruppe.

Przy transakcji kupna targów PaintExpo w roli brokera brała udział firma Fair Relations GmbH.

Kolejna edycja targów PaintExpo odbędzie się w dniach od 26 do 29 kwietnia 2022 w Karlsruhe.

 

po branży:
od A do Z:
zagranicą:

++ Najnowsza informacja prasowa ++

24-10-2022
CAGGTUS LEIPZIG: JUŻ W KWIETNIU 2023 NOWY FESTIWAL GAMINGU W LIPSKU
17-03-2022
Już w marcu 2023 roku odbędą się wiodące w Europie targi przemysłowe Intec i Zuliefermesse
10-11-2021
Targi CosmeticBusiness świętują udaną reedycję