Najbliższe imprezy targowe
18-01-2024 - 20-01-2024 09-04-2024 - 12-04-2024
 
AKTUALNOŚCI

Wiodące w Europie targi przemysłowe

W dniach od 7 do 10 marca 2023 roku w Lipsku odbędzie się kolejna edycja duetu targowego Intec i Zuliefermesse. 

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Technologii i Automatyzacji Produkcji Intec należą do grona wiodących imprez wystawienniczych dla przemysłu metalowego i maszynowego w Europie. Swoim zakresem tematycznym obejmują m.in. obrabiarki, maszyny i urządzenia, komponenty i podzespoły maszynowe, narzędzia, systemy mocowania, automatyzację produkcji, robotykę, produkcję urządzeń technologicznych służących wytwarzaniu odnawialnych źródeł energii, technikę transportu bliskiego i magazynową, metrologię przemysłową i kontrolę jakości, a także usługi i produkcję kontraktową.


W 2023 roku podczas targów Intec zaprezentowane zostaną innowacyjne technologie oraz najnowsze rozwiązania i usługi związane z produkcją przemysłową. Targi Intec stanowią sprawdzone źródło kontaktów i wiedzy dla osób na stanowiskach kierowniczych oraz ekspertów. Impreza ta skupia uwagę na najważniejszych zagadnieniach dla branży, w tym m.in. na tematyce związanej z automatyzacją, cyfryzacją i zrównoważonym rozwojem.
W tym samym terminie odbędą się Międzynarodowe Targi Poddostawców: Części, Komponenty, Moduły, Technologie Zuliefermesse. Targi Z są wiodącym w Europie spotkaniem B2B dla przedsiębiorców z branży metalowej, tworzyw sztucznych oraz przedsiębiorstw poddostawczych dla wszystkich sektorów przemysłu. Do grona wystawców należą duże, średnie, jak i małe zakłady produkcyjne.


Duet targów Intec i Z stwarza profesjonalną platformę prezentacji wszystkich etapów produkcji przemysłowej - od narzędzi, części, komponentów i usług produkcyjnych poprzez obrabiarki, centra obróbcze, linie produkcyjne, aż po automatyzację i cyfryzację produkcji. Wspólny termin obu imprez plasuje ten duet w gronie wiodących imprez wystawienniczych dla przemysłu metalowego i maszynowego w Europie.


Podczas ostatniej edycji targów, która odbyła się w 2019 roku w tradycyjnej formie, w ramach duetu targowego Intec i Zuliefermesse zaprezentowało się łącznie 1 324 wystawców z 31 krajów, natomiast odwiedziło go 24 400 specjalistów z branży z 41 krajów - to wielki potencjał do nawiązywania nowych, międzynarodowych kontaktów kooperacyjnych i skutecznej promocji na międzynarodowym rynku.

Inspirujący program
Dzięki licznym wydarzeniom targi Intec i Zuliefermesse umożliwiają uzyskanie informacji na temat innowacyjnych technologii i najnowszych rozwiązań dla produkcji, a także nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych. W ramach targów odbędą się sympozja, warsztaty i konferencje, dzięki którym możliwy będzie transfer wiedzy i innowacji pomiędzy światem badań, przemysłu i gospodarki. Tematem wiodącym dla branży będzie technologia, a wśród zagadnień specjalnych znajdą się m.in.: produkcja addytywna, sensoryka przemysłowa czy łańcuch wartości dodanej produkcji ogniw paliwowych.

Wsparcie kooperacji
Podczas targów odbywa się Międzynarodowa Giełda Kooperacji CONTACT Business Meetings organizowana w ramach sieci Enterprise European Network. Udział w giełdzie to doskonała szansa na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych w całej Europie. Do grona uczestników należą firmy oferujące nowe technologie, innowacyjne rozwiązania, a także poszukujące potencjalnych partnerów do kooperacji oraz do realizacji wspólnych projektów. Formularz rejestracyjny, dotyczący udziału w giełdzie, dostępny będzie on-line już wkrótce.

Leipziger Messe nowym organizatorem Międzynarodowych Targów Szlifowania i Ostrzenia Narzędzi GrindTec
Od przyszłego roku targom Intec oraz Z towarzyszyć będą światowe targi szlifowania GrindTec. Impreza ta organizowana była od 1998 roku w cyklu dwuletnim w Augsburgu m.in. przez Stowarzyszenie Mechaniki Precyzyjnej Narzędzi (Der Fachverband der Präzisionswerkzeugmechaniker e. V. - FDPW). Stowarzyszenie FDPW pozostaje partnerem merytorycznym targów GrindTec i stawia sobie za cel kontynuację historii sukcesu targów oraz zwiększenie ich międzynarodowego zasięgu, dzięki nowemu organizatorowi.
GrindTec, międzynarodowe targi ostrzenia i szlifowania narzędzi, prezentują produkty i usługi związane z technologiami ostrzenia narzędzi. Wystawcami są producenci szlifierek do produkcji i ostrzenia narzędzi oraz producenci technologii szlifowania i obciągania, dostawcy urządzeń peryferyjnych i maszyn, a także firmy z zakresu technologii procesowej, peryferiów procesowych, oprogramowania oraz badań i rozwoju.

Od 2023 roku targi GrindTec organizowane będą przez Leipziger Messe GmbH i odbywać się będą w Lipsku w latach nieparzystych - równocześnie z duetem targowym Intec i Z.

Więcej informacji znajduje się na: www.messe-intec.de, www.zuliefermesse.de oraz www.grindtec-leipzig.de

 

po branży:
od A do Z:
zagranicą:

++ Najnowsza informacja prasowa ++

24-10-2022
CAGGTUS LEIPZIG: JUŻ W KWIETNIU 2023 NOWY FESTIWAL GAMINGU W LIPSKU
17-03-2022
Już w marcu 2023 roku odbędą się wiodące w Europie targi przemysłowe Intec i Zuliefermesse
10-11-2021
Targi CosmeticBusiness świętują udaną reedycję