Najbliższe imprezy targowe
18-01-2024 - 20-01-2024 09-04-2024 - 12-04-2024
 
INFORMACJE PRASOWE

CAGGTUS LEIPZIG: JUŻ W KWIETNIU 2023 NOWY FESTIWAL GAMINGU W LIPSKU

Po trzech latach przerwy w spotkaniach branży gamingowej w Lipsku, w przyszłym roku na fanów gier komputerowych czeka nowy festiwal, LAN-party i targi. Organizator, Leipziger Messe GmbH, bazując na swoim długoletnim doświadczeniu w branży gier komputerowych oraz na szerokich kontaktach ze społecznością gamingową, stworzyła wreszcie własny festiwal gamingowy - CAGGTUS Leipzig. Premierowa edycja imprezy odbędzie się w dniach od 14 do 16 kwietnia 2023 roku. Trzydniowy festiwal gier komputerowych zorganizowany zostanie przez społeczność gamingową dla społeczności gamingowej. Charakter tej imprezy bazuje na wspólnym doświadczaniu gier i kultury gier - od gry ze sobą i przeciwko sobie, po żywiołowe uroczystości oraz spotkania z przyjaciółmi, idolami i podobnie myślącymi ludźmi. Festiwal podzielony został na trzy obszary: strefa rozrywki - Entertainment Area z obszarem interaktywnych eventów, takich jak: Freeplay, Event Stage, Cosplay i obszarem typowo targowym, a także LAN Area w osobnej hali oraz Stream Area z ekscytującymi formatami, w tym ze znanymi oraz nowymi twórcami kanałów streamingowych. Bramy CAGGTUS Leipzig będą otwarte dla miłośników gamingu w wieku od 12 lat, natomiast w LAN party będą mogły wziąć udział osoby od 18-tego roku życia.


Oryginalna nazwa festiwalu - CAGGTUS - nawiązuje do symbolu, który przez ostatnie lata stał się wśród graczy w Lipsku kultowym obiektem: kaktusa. Już podczas wcześniejszych festiwali każdy gracz mógł zamówić dla siebie własnego kaktusa o wybranym kolorze i kształcie. Taki „osobisty" kaktus towarzyszył graczom podczas trwania całego festiwalu.


"Branża gamingowa od początku swojej ekspansji związana była z Lipskiem i nigdy Lipska nie opuściła. Organizując festiwal CAGGTUS Leipzig realizujemy złożoną przez nas kilka lat temu obietnicę, która dotyczyła stworzenia nowego festiwalu dla miłośników gier komputerowych. W latach 2016 - 2021, kiedy organizowaliśmy inny event dla branży gamingowej, zebraliśmy niezbędne „know-how", czyli wiedzę, doświadczenie i kluczowe kontakty. Zgromadziliśmy wokół siebie także liczną społeczność graczy gier komputerowych, która stanowi teraz wierne grono followersów naszych mediów społecznościowych. Tak więc dzisiaj posiadamy atuty, jakich nie mają inni organizatorzy targów" - wyjaśnia Markus Geisenberger, dyrektor zarządzający Leipziger Messe.


Do grona kluczowych partnerów premierowej edycji CAGGTUS Leipzig należą obecnie trzy silne marki. Red Bull pojawi się jako wyłączny partner napojów energetycznych i wesprze medialny zasięg festiwalu poprzez zintegrowanie promocji marki z nowymi formatami rozrywkowymi CAGGTUS Leipzig. Drugim partnerem jest firma Schenker Technologies/XMG z Lipska - producent wysokiej klasy sprzętu do gier. Trzecim, który właśnie dołączył, jest Samsung Germany.

Świat gier we wszystkich jego aspektach


Festiwal CAGGTUS Leipzig podzielony będzie na trzy sektory: Entertainment Area, LAN Area oraz Stream Area. W ramach Entertainment Area zlokalizowany będzie obszar Expo, Freeplay Area, Stage, DCMM, Store, Cosplay, Activities (FPV Area). Tutaj odwiedzający będą mieli okazję spędzić niezapomniany weekend biorąc udział w interaktywnych pokazach i grach. W strefie Freeplay Area znajdować się będą w pełni wyposażone miejsca do grania, na których można będzie testować gry lub uczestniczyć w zabawnych meczach i turniejach. Na dużej scenie publiczność może się spodziewać szeregu atrakcji - od legendarnego konkursu cosplayowego po ekscytujące mecze pokazowe oraz ciekawe rundy dyskusyjne i panele. Natomiast najnowszy sprzęt, gry i wiele więcej miłośnicy gier będą mogli zobaczyć odwiedzając stoiska wystawców w strefie Expo.


W obszarze FPV Arena odwiedzający będą mogli, korzystając z okularów VR, wspiąć się wirtualnie do kokpitów dronów wyścigowych oraz samochodów i doświadczyć spektakularnych manewrów lotu i jazdy, tak jakby sami siedzieli w kokpicie. Natomiast w ramach organizowanych równocześnie Mistrzostw Niemiec w Casemod (DCMM) podziwiać będzie można imponujące dzieła sztuki sprzętowej - prawdziwe unikaty - które stworzone zostały z dostępnych na rynku lub samodzielnie skonstruowanych obudów komputerowych.


Comeback dużej LAN-party


"Czym byłby festiwal gier kompu
terowych w Lipsku bez niezapomnianej LAN-party? Klany oraz samotni wojownicy przez trzy lata musieli sobie radzić bez spotkania w Lipsku, ale już wkrótce - w kwietniu przyszłego roku - czas grania w domowym zaciszu nareszcie dobiegnie końca. Naprawdę nie możemy się już doczekać morza świecących kaktusów i monitorów oraz energicznych kliknięć myszą i klawiaturą, a przede wszystkim osobistego spotkania ze starymi znajomymi oraz z nowymi członkami społeczności gamingowej" - mówi Constantin Strobel, dyrektor projektu CAGGTUS.

Strefa LAN Area festiwalu CAGGTUS Leipzig zorganizowana zostanie w oddzielnej hali oferując graczom odpowiednią przestrzeń oraz łącza internetowe o wysokiej przepustowości. Na najlepszych graczy, sprawdzających swoje umiejętności w licznych turniejach, czekać będą atrakcyjne nagrody. Specjalnie przygotowana wypożyczalnia sprzętu, salon z barem czy konkursy analogowe, zapewniać będą domowy komfort wszystkim uczestnikom festiwalu. Ponadto wychodząc naprzeciw życzeniu całej społeczności gamingowej, przyjazd na festiwal możliwy będzie już dzień wcześniej, dzięki czemu uczestnicy będą mieli wystarczająco dużo czasu na skonfigurowanie sprzętu oraz na przygotowanie swojego stanowiska.


Poznaj świat streamingu transmisji na żywo


W ramach obszaru Entertainment Area zorganizowana zostanie strefa streamingu, gdzie we współpracy z partnerami z branży odbywać się będą eventy gamingowe transmitowane na żywo przez znanych streamerów. W sektorze „How to Stream" odbywać się będą szkolenia ujawniające techniczne i merytoryczne tajniki poprawnego streamowania. Będzie to także okazja do osobistego poznania znanych streamerów.


Więcej informacji o targach znajduje się na oficjalnej stronie festiwalu: www.caggtus.de.


Polskie firmy, zainteresowane obecnością na festiwalu, prosimy o kontakt z przedstawicielem organizatora w Polsce: Targi Lipskie Polska Sp. z o.o., tel. 22 414 44 73, info@targilipskie.pl.

po branży:
od A do Z:
zagranicą:

++ Najnowsza informacja prasowa ++

24-10-2022
CAGGTUS LEIPZIG: JUŻ W KWIETNIU 2023 NOWY FESTIWAL GAMINGU W LIPSKU
17-03-2022
Już w marcu 2023 roku odbędą się wiodące w Europie targi przemysłowe Intec i Zuliefermesse
10-11-2021
Targi CosmeticBusiness świętują udaną reedycję