Messe Paint Expo 2022 am 22.04.2022 in Karlsruhe

W dniach od 9 do 12 kwietnia 2024 roku w Karlsruhe odbędzie się kolejna edycja Światowych Targów Przemysłowych Technologii Lakierniczych PaintExpo. Targi odbywają się w cyklu dwuletnim i stanowią najważniejsze miejsce prezentacji najnowszych rozwiązań, innowacji i trendów dla przemysłu lakierniczego. Podczas ostatniej edycji w 2022 roku swoją ofertę zaprezentowało 430 wystawców z 27 krajów. Targi odwiedziło 9.180 specjalistów z branży z 57 krajów. Swój udział w przyszłorocznej edycji zgłosiło już ponad 250 wystawców, w tym 6 firm z Polski.

Oferta wystawiennicza targów PaintExpo obejmuje m.in. linie produkcyjne, kabiny, komory lakiernicze, systemy i urządzenia do lakierowania ciekłego i proszkowego oraz technologii coil coating, systemy aplikacji, pistolety natryskowe, lakiery ciekłe i proszkowe, systemy i urządzenia transportu bliskiego zasięgu, m.in. chwytaki, przeciągarki, przesuwnice i przenośniki,  oczyszczanie i obróbka wstępna oraz suszenie i utwardzanie

W ramach targów PaintExpo wystawcy mają możliwość prowadzenia rozmów oraz wymiany wzajemnych doświadczeń z licznym gronem specjalistów z branży odwiedzającym targi, a także doskonałą okazję do nawiązywania nowych interesujących kontaktów biznesowych.

 

Targi odwiedzane są m.in. przez przedstawicieli lakierni, przemysłu motoryzacyjnego, maszynowego, poddostawczego, tworzyw sztucznych, elektronicznego, meblowego, lotniczego i kosmicznego, a także przemysłu okienniczy i produkcji fasad.

 

 

Światowe marki i szerokie grono nowych firm z całego świata

 

Na niecały rok przed targami udział jako wystawca zgłosiło ponad 250 przedsiębiorstw z całego świata. Obecnie wynajęte jest już ponad 70% powierzchni wystawienniczej z roku 2022. Do grona wystawców przyszłorocznej edycji należą zarówno światowi liderzy rynku, jak i średniej wielkości firmy, którzy zaprezentują w Karlsruhe najnowszą ofertę produktów i technologii dla branży lakierniczej. Wśród wystawców znajdują się wiodące niemieckie firmy oraz przedsiębiorstwa spoza Niemiec, m.in.: Axalta, DeFelsko, Dürr, Eisenmann, FreiLacke, Gema Switzerland, J. Wagner, Krautzberger, Louis Schierholz, Nordson, PPG czy Venjakob. Obok stałych wystawców swoją ofertę przedstawią również nowe interesujące firmy, w tym m.in. turecki dostawca technologii czyszczenia i obróbki wstępnej, firma Mitsuda czy specjalista od ogrzewania kontenerów przemysłowych – firma Neybo. Z Polski swój udział zgłosiły już AEREM Industry Sp. z o.o., Consus Sp. z o.o., Filters Engineering Sp. z o.o., Filtrilo Sp. z o.o., ECO-LINE Sp. z o.o. oraz NOVOL Sp. z o.o..

 

Nadchodząca edycja targów PaintExpo już teraz cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem na arenie międzynarodowej: większość zgłoszonych wystawców pochodzi z krajów Europy Zachodniej – oprócz Niemiec, zwłaszcza z Włoch, Szwajcarii, Austrii, Holandii i Hiszpanii. Coraz więcej zgłoszeń napływa jednak także od firm z Turcji czy Grecji. Na dzień dzisiejszy odsetek wystawców spoza Niemiec wynosi około 40 procent.

 

Polskie firmy, zainteresowane udziałem w targach PaintExpo, zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem organizatora targów PaintExpo w Polsce: info@targilipskie.pl. Zapraszamy także na oficjalną stronę targów  www.paintexpo.de.

 

Należymy do