default

GRUPA LEIPZIGER MESSE

Leipziger Messe należy do pierwszej dziesiątki największych ośrodków targowych w Niemczech oraz do grupy pięćdziesięciu największych organizatorów imprez targowych na całym świecie. Ich bogata, ponad 850-letnia tradycja oraz związane z nią długoletnie doświadczenie pozwoliły na wypracowanie światowej renomy i wysokich kompetencji.

Rocznie w Lipsku odbywa się ponad 270 wydarzeń – targów, wystaw, kongresów i eventów – z udziałem ponad 15 500 wystawców i ponad 1,2 miliona gości z całego świata.

Leipziger Messe organizuje co roku ponad 30 imprez targowych w Lipsku oraz innych miastach targowych. Portfolio organizowanych targów obejmuje wydarzenia branżowe oraz konsumenckie. Poprzez strategiczny rozwój biznesu – zakup imprez targowych, rozwój nowych formatów targowych i międzynarodową współpracę – portfolio imprez targowych jest stale poszerzane.

Do grupy Leipziger Messe należy pięć spółek-córek oraz zagraniczne przedstawicielstwa, dzięki czemu grupa jest w stanie realizować usługi dla wszystkich etapów organizacji targów, kongresów i eventów. Będąc właścicielem nowoczesnych terenów targowych może zaoferować właściwą lokalizację dla każdego rodzaju wydarzenia.

Leipziger Messe jest członkiem wiodących organizacji branżowych oraz współpracuje z szerokim gronem partnerów ze świata gospodarki i kultury.

Wysokie kompetencje i międzynarodowy zasięg

W swojej ponad 850-letniej historii Leipziger Messe udowodniło, że jest otwartym na zmiany i innowacyjnym przedsiębiorstwem. Przyświecające mu credo – świadczenia wysokiej jakości usług oraz orientacja na potrzeby klienta – doceniane jest przez wystawców i odwiedzających z całego świata. Dzięki temu Lipsk od lat plasuje się w czołówce organizatorów światowych targów i kongresów. 

Zarząd

Leipziger Messe posiada dwóch dyrektorów zarządzających. Martin Buhl-Wagner, który jest równocześnie rzecznikiem, piastuje to stanowisko od 2008 roku. Markus Geisenberger dołączył do przedsiębiorstwa w 2010 roku i pełni funkcję dyrektora zarządzającego Leipziger Messe GmbH oraz Leipziger Messe International GmbH.

Zrównoważony rozwój

Grupa Leipziger Messe działa w sposób zrównoważony. Aktywna odpowiedzialność za środowisko i społeczeństwo jest jedną z podstawowych filozofii działalności przedsiębiorczej Leipziger Messe, dlatego grupa była pierwszym niemieckim organizatorem targów, który uzyskał międzynarodowy certyfikat Green Globe, przyznawany za działania zgodne ze zrównoważonym rozwojem.

Należymy do