Intec
Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Technologii i Automatyzacji Produkcji

 Zuliefermesse
Międzynarodowe Targi Poddostawców: Części, Komponenty, Moduły, Technologie

GrindTec
Międzynarodowe Targi Szlifowania i Ostrzenia Narzędzi

 

Lipsk, 07 – 10.03.2023

 

Lipsk, 10 marca 2023

Mocny powrót targów przemysłowych Intec, Z i GrindTec

Wysoka frekwencja, liczne rozmowy biznesowe, atrakcyjne stoiska targowe i innowacyjne technologie – targi przemysłowe Intec i Z świętowały w tym roku mocny powrót po długiej, pandemicznej przerwie. Dodatkowo targi GrindTec, Międzynarodowe Targi obróbki narzędzi i szlifowania narzędzi, które po raz pierwszy odbyły się w Lipsku, wzbogaciły dotychczasową ofertę duetu targowego i miały udany start w nowym miejscu. Na targach Intec, Z i GrindTec obecnych było 821 wystawców z 29 krajów, którzy na powierzchni wystawienniczej 50 000 metrów kwadratowych zaprezentowali swoją najnowszą ofertę produktów i usług. Targi odwiedziło 19 300 przedstawicieli przemysłu z 49 krajów. Zarówno wystawcy, jak i odwiedzający wyrazili duże zadowolenie z targów.

 

Trio targowe Intec, Z i GrindTec udowodniło wszystkim uczestnikom targów, że stanowi wiodące międzynarodowe spotkanie branżowe dla przemysłu metalowego oraz branży dostawczej i narzędziowej. „Cieszymy się z ogromnego zainteresowania targami ze strony odwiedzających oraz ze wspaniałej atmosfery, jaka panowała na halach wystawienniczych. Nasze trzy imprezy targowe miały bardzo innowacyjny i międzynarodowy charakter“, mówi Markus Geisenberger, dyrektor generalny Leipziger Messe. „Przedstawiciele branży obróbki metali nareszcie ponownie odwiedzili nas w Lipsku. Koncepcja wspólnego terminu trzech uzupełniających się tematycznie imprez targowych sprawdziła się fenomenalnie – Intec, Z i GrindTec 2023 odniosły duży sukces.“

Pozytywne opinie wystawców i odwiedzających

Wystawcy i odwiedzający wyraźnie zaznaczyli, że bardzo potrzebowali osobistego spotkania i biznesowych kontaktów podczas targów w Lipsku. „Już od pierwszego dnia targów mieliśmy naprawdę dużo pracy. Rzadko opuszczałem stoisko, bo mieliśmy bardzo wielu odwiedzających zainteresowanych naszą ofertą. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego udziału w targach. Nasze oczekiwania zostały w pełni spełnione. Z pewnością zgłosimy nasz udział w kolejnej edycji targów Intec.“, mówi Alain Strebel, prokurent i dyrektor sprzedaży na Europę Północną w Fehlmann Maschinenfabrik ze Szwajcarii.

Połączenie trzech imprez targowych zdecydowanie spełniło oczekiwania przedstawicieli branży. W oficjalnym badaniu 88 procent wystawców stwierdziło, że osiągnęło swoje cele targowe. Dziewięć z dziesięciu ankietowanych osób chwaliło wysokie kompetencje odwiedzających.

Duże zadowolenie z udziału w targach podziela również Markus Horn. Dyrektor generalny Hartmetall-Werkzeugfabrik Paul Horn z Tübingen mówi: „Targi Intec są na stałe wpisane do naszego kalendarza targowego, a ich ostatnią edycję możemy podsumować następująco: frekwencja odwiedzających w tym roku była bardzo wysoka, odwiedzającymi były osoby decyzyjne, a dla nas udział w nich był absolutnym sukcesem. Lipsk jest idealną platformą dla naszej grupy docelowej.“

Odwiedzający również pozytywnie podsumowali swoją obecność na targach: w przeprowadzonej podczas targów ankiecie 96 procent odwiedzających poinformowało, że będzie polecało innym udział w trio targowym Intec, Z i GrindTec. 93 procent ankietowanych jest pewnych, że odwiedzą kolejne edycje targów. Co więcej, 85 procent ankietowanych stwierdziło, że wizyta na targach była dla nich opłacalna. Odsetek osób decyzyjnych wśród odwiedzających wynosił ponad 50 procent.

Udany debiut targów GrindTec w Lipsku

Także Związek Mechaników Precyzyjnych (FDPW) – merytoryczny i branżowy patron targów GrindTec – wyraził dużą satysfakcję po debiucie targowym w Lipsku. Uwe Schmidt, prezes FDPW, mówi: „Nowy start GrindTec w Lipsku powiódł się, gościliśmy wielu odwiedzających z branży, w tym wielu decydentów. Pozytywnie oceniamy także lokalizację Lipska, który jest bardzo dobrze skomunikowany i łatwo dostępny, dzięki różnym środkom komunikacji.“

Do grona wystawców, obecnych w Lipsku po raz pierwszy, należała między innymi firma GDS Präzisionszerspanung. Dyrektor generalny Thomas Löhn podkreśla: „Organizacja targów GrindTec rówocześnie z targami Intec i Z stworzyła dla firm z naszej branży nowe efekty synergii i umożliwiła kontakt z szerszym gronem odwiedzających. To co szczególnie pozytywnie zwróciło naszą uwagę, to wysokie kwalifikacje gości targowych. Dzięki temu na naszym stoisku mogliśmy przeprowadzić wiele obiecujących rozmów handlowych, zarówno z nowymi firmami, jak i z naszymi stałymi klientami. Już podczas targów udało nam się nawet sfinalizować konkretne transakcje. Za dwa lata z pewnością wracamy do Lipska.“

Lipskie targi przemysłowe mocno zakorzenione w europejskim kalendarzu targowym

Światowi liderzy, innowacyjne małe i średnie firmy oraz odnoszące sukcesy średniej wielkości przedsiębiorstwa wykorzystały trio targowe w Lipsku jako atrakcyjne i efektywne miejsce prezentacji i nawiązywania nowych kontaktów kooperacyjnych. Wśród wystawców znalazł się na przykład specjalista ds. cyfryzacji N+P Informationssysteme. Zarządzający wspólnik, Jens Hertwig, mówi: „Już od samego początku było widać, że tegoroczna edycja targów Intec została bardzo dobrze przyjęta. Wystawcy i goście targowi byli wręcz euforyczni. Również na naszym stoisku spotkaliśmy się z pozytywnym odbiorem, a kompetencje odwiedzających były na wysokim poziomie. Wyraźnie odczuwalny był także międzynarodowy charakter wydarzenia z licznymi gośćmi z Europy Wschodniej.“

 

Trio targowe przyciągnęło nie tylko wielu gości z centralnych Niemiec, ale również z całych Niemczech: co szósty gość pokonał ponad 300 kilometrów. Targi cieszyły się też dużą popularnością na arenie międzynarodowej: w tym roku targi odwiedzili specjaliści z 49 krajów – przede wszystkim z Polski, Czech, Austrii i Węgier. To, że znaczenie trio targowego wykracza daleko poza region i Niemcy, odzwierciedlało się także w licznie odwiedzanych międzynarodowych forach współpracy. Ponadto, spotkania biznesowe CONTACT przyciągnęły około 190 uczestników z 22 krajów.

 

Tegoroczne targi poddostawców Z miały wiele do zaoferowania na arenie międzynarodowej. Na targach Z można było znaleźć m.in. międzynarodowe stoiska wspólne z Bułgarii, Czech i Włoch. Na włoskim stoisku wspólnym swoją ofertę prezentowała na przykład firma Falascotech. Dyrektor generalny Federico Falasco wyjaśnia: „Jesteśmy po raz pierwszy na Z i to była właściwa decyzja. Nawiązaliśmy tutaj nowe kontakty biznesowe z firmami z Niemiec i Europy Wschodniej. Wiele interesujących rozmów przekłada się na konkretne zapytania o projekty. Liczymy na to, że w efekcie rozpoczniemy współpracę z nowymi klientami. Chętnie wrócimy do Lipska za dwa lata.“

 

Firma Bäcker również po raz pierwszy uczestniczyła w targach poddostawców w Lipsku. Dyrektor generalny Marco Dornseifer mówi: „Ponieważ mamy niewielu klientów ze wschodnich Niemczech, zdecydowaliśmy się wziąć udział w targach Z i okazało się, że była to trafiona decyzja. Za nawiązanymi tu kontaktami kryje się prawdziwy potencjał, czego wcale się nie spodziewaliśmy. Cieszymy się z konkretnych zapytań od klientów i spodziewamy się pozytywnych wyników po targach. Na pewno będziemy się ponownie wystawiać na targach Z za dwa lata. Podsumowując, jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego udziału.”

Różnorodny program specjalistyczny wzbogacił ofertę targów

Najważniejsze tematy branżowe były omawiane nie tylko na stoiskach targowych: wyraźne skupienie na aktualnych trendach w branży sprawiło, że program specjalistyczny targów cieszył się dużym zainteresowaniem. W ten sposób odwiedzający bardzo dobrze przyjęli wydarzenia i specjalne pokazy na temat przyszłościowych zagadnień, takich jak produkcja addytywna, sensoryka, czy Fuel Cell Hub – przyszłość wodoru, które odbyły się podczas czterodniowych targów. Program specjalistyczny stanowił zatem dodatkową platformę wymiany wzajemnych doświadczeń między specjalistami z branży. Konferencja „Ukryci Mistrzowie Przemysłu“ oraz Dzień Specjalistów również stanowiły ważny punkt programu specjalistycznego.

 

Program specjalistyczny GrindTec również spotkał się z dużym zainteresowaniem: różnorodne aspekty obróbki narzędzi omawiane były m.in. podczas prelekcji na GrindTec FORUM. W ramach GrindTec INNOVATION AWARD jury nagrodziło innowacyjne i zrównoważone produkty, procesy oraz usługi. Pierwszą nagrodę otrzymała firma Adelbert Haas za Multigrind® Multimation. Ekscytująco było podczas finału TOOLGRINDER CHALLENGE: Martin Maier, czeladnik z firmy JERSA, wygrał konkurs i został tym samym najlepszym szlifierzem narzędzi precyzyjnych roku.

Marzec 2025: termin kolejnej edycji targów Intec, Z i GrindTec jest ustalony

W dniach od 11 do 14 marca 2025 roku w Lipsku odbędzie się kolejna edycja międzynarodowego trio targowego Intec, Z i GrindTec.

https://www.messe-intec.de
https://www.zuliefermesse.de
https://www.grindtec.de
https://www.leipziger-messe.de

#Intec2023 #Zuliefermesse2023 #GrindTec

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert