Najbliższe imprezy targowe
03-09-2022 - 05-09-2022 03-09-2022 - 05-09-2022 03-09-2022 - 05-09-2022 22-09-2022 - 24-09-2022
 
HISTORIA

Targi Lipskie - Europejskie Centrum Biznesu

Targi Lipskie są częścią wielkiego sukcesu Niemiec wschodnich, odniesionego po zjednoczeniu w roku 1990. Wybudowanie nowych terenów wystawienniczych było jednym z najważniejszych projektów inwestycyjnych realizowanych na terenie nowych landów. Jednak nie tylko wybudowanie nowych terenów było najważniejsze. Prace renowacyjne i modernizacyjne objęły cały region Lipska. W ciągu zaledwie jedenastu lat odnowiono całą infrastrukturę: rozbudowano lotnisko i połączenia kolejowe i drogowe, wybudowano supernowoczesne Media-City, swoje siedziby przeniosły tu przedsiębiorstwa przemysłowe i usługowe, postawiono nowoczesne budynki przemysłowe i wybudowano nowoczesne osiedla mieszkaniowe. Renowacji poddano ponad 80% historycznych budowli starówki. Swoją siedzibę mają tu takie koncerny samochodowe jak Porsche, Mercedes i BMW.

Wpływ targów na losy miasta to nie tylko ostatnie lata, ale 850-letnia tradycja. Sięgając do początków warto podkreślić ogromną rolę targów w powstawaniu miasta. To właśnie rozbudowujący się plac targowy stał się impulsem do osiedlania się na tych terenach rzemieślników i handlowców. Targi stając się przez lata integralną częścią miasta zasłużyły sobie na specjalne miejsce w świadomości ich mieszkańców. Saksończycy znani ze swej przedsiębiorczości i otwartości po dziś dzień silnie identyfikują się z targami.

Nowy okres funkcjonowania Targów Lipskich rozpoczął się w roku 1996 wraz z otwarciem nowoczesnego Centrum Kongresowego i Wystawienniczego. Nowe Tereny Targowe uznane zostały za najatrakcyjniejsze w Europie, zaś zaprojektowana przez brytyjskiego architekta Iana Ritchiego kopuła, do której zbudowania wykorzystano 20.000 metrów kwadratowych szkła, stała się znanym na całym świecie symbolem marki. Wkrótce Lipsk zaistniał nie tylko w Niemczech ale i na międzynarodowych rynkach jako organizator licznych branżowych imprez targowych, stając się jednocześnie jednym z 10 wiodących organizatorów targów w Niemczech. Targi Lipskie to od 35 do 40 imprez rocznie, 120 międzynarodowych kongresów, wysokiej klasy eventów. To 12.700 wystawców i 1,6 milionów odwiedzających.

Targi szyte na miarę klienta

Targi Lipskie od lat słyną z wysokiego standardu obsługi klienta. Niezawodność, zaangażowanie, kompromisowe nastawienie to główne wyznaczniki marki. Przedstawiciele różnych branż mają tu możliwość realizowania imprez wedle swoich indywidualnych potrzeb, dostosowanych do oczekiwań odwiedzających. Przez lata działalności Targi Lipskie pośród 20 największych niemieckich ośrodków targowych w Niemczech zapracowały na miano numeru 1. w zakresie obsługi klienta. Równie wysokie oceny uzyskuje Lipsk za jakość swoich działań i atrakcyjne dla klientów cenniki.

Siła napędowa gospodarki

Mówiąc o działalności Targów Lipskich warto wspomnieć o ich wpływie na gospodarkę regionu. Ekonomiczne zyski dla regionu sięgają 460 mln Euro. Wysokie korzyści czerpią przede wszystkim właściciele punktów gastronomicznych, hoteli, kwater prywatnych, korporacje taksówkowe. Równocześnie Targi Lipskie zapewniają 6.000 miejsc pracy, stymulując tempo rozwoju gospodarczego.

Targi w sercu Europy

Rozszerzenie Unii na wschód usytuowało targowy Lipsk w centrum Wspólnoty Europejskiej, dzięki czemu stał się centralnym punktem biznesowym. Znajdując się na styku systemów gospodarczych wschodu i zachodu, Lipsk dysponuje więc nie tylko jednym z najnowocześniejszych centrów targowych, ale i szczególnie cennym doświadczeniem z okresu transformacji i integracji europejskiej. Wolfgang Marzin piastujący od 2004 roku funkcję Prezesa Targów Lipskich stawia sobie za cel zapewnienie miastu do 2014 roku roli wiodącego ośrodka targowego euroregionu obejmującego Niemcy Środkowe, Polskę i Czechy. Jego zdaniem Targi Lipskie to wielki potencjał nowego gospodarczego euroregionu.

po branży:
od A do Z:
zagranicą:

++ Najnowsza informacja prasowa ++

17-03-2022
Już w marcu 2023 roku odbędą się wiodące w Europie targi przemysłowe Intec i Zuliefermesse
10-11-2021
Targi CosmeticBusiness świętują udaną reedycję
05-10-2021
Długo wyczekiwane spotkanie: targi modell-hobby-spiel świętują udane nowe otwarcie