Najbliższe imprezy targowe
04-09-2021 - 06-09-2021 04-09-2021 - 06-09-2021 04-09-2021 - 06-09-2021 05-09-2021 - 05-09-2021
 
AKTUALNOŚCI

Targi Turystyki i Caravaningu 2009 zakończyły się wielkim sukcesem


Po kryzysie ani śladu

20. Międzynarodowe Targi Turystyki i Caravaningu - które odbyły się w terminie od 18 do 22 listopada 2009 na Lipskich Terenach Targowych - już za nami, a powodów do świętowania nie brakuje. Organizator imprezy, TMS Messen-Kongresse-Austellungen GmbH, jest zaskoczony nie tylko udziałem 1.1010 wystawców z 45 krajów, ale również dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem odwiedzających. „Targi podkreśliły wyraźnie, iż pomimo kryzysu zamiłowanie do podróżowania nie przygasło. Tysiące osób odwiedziło przez Lipskie Tereny Targowe, a w ciągu pięciu dni trwania imprezy, hale były wypełnione po brzegi", podkreśla Anne Frank. Co jednak najistotniejsze, uczestnicy targów podkreślali swoje zadowolenie z udziału w imprezie. Aż 91 procent wystawców ma zamiar uczestniczyć w przyszłorocznej edycji. Handlowy sukces targów przekonuje w pełni: 41 procent gości targowych dokonało zakupów lub zerezerwowało wycieczki. 95 procent odwiedzających uznało, iż targi nie tylko spełniły ich oczekiwania, ale i nawet je przewyższyły. 94 procent planuje odwiedzenie przyszłorocznej imprezy.

Dalekie podróże

Od 1990 roku USA stały się ulubionym celem podróży mieszkańców Niemiec Wschodnich. To wystarczająca przesłanka, aby z okazji jubileuszu 20-lecia targów w roli Kraju Partnerskiego zaprezentowały się właśnie Stany Zjednoczone. Zgromadzeni pod statuą wolności obok Cadilaa, westernowskiego salonu, indiańskich namiotów oferenci byli szczególnie zadowoleni z przebiegu imprezy. US Bike Travel, który po raz pierwszy wystawiał się na dużych targach turystycznych miał okazję zarazić odwiedzających podróżą Harleyem od Router 66, przed Las Vegas do Wielkiego Kanonu. Po raz pierwszy na Targach Turystyki i Caravaningu udział wzieli reprezentanci Indonezji, którzy byli pozytywnie zaskoczeni tak dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających. Największą popularnością cieszyły się podróże ślubne na Bali. Sporą ilość rezerwacji zanotowało stoisko L'tur - już w sobotę firma odnotowała wzrost o 11 procent w stosunku do roku poprzedniego. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się: rejs po Morzu Śródziemnym, zakupy świąteczne w Nowym Jorku, Dubaju i Egipcie. Organizator - biuro podróży Eberhardt Travel już po trzech dniach zanotował zyski na poziomie poprzedniego roku. Atrakcyjnym celem podróży okazują się stale wycieczki do miast, przykładowo do Rzymu. FTI Frosch Touristik podkreśla jednak rosnące zainteresowanie dalekimi celami podróży takimi jak USA, Australia, Tajlandia. Wśród rodzin z dziećmi powodzeniem cieszy się z kolei kierunek Morza Śródziemnego, w szczególności Grecja, Hiszpania. Szerokim tematem są wszelkiego rodzaju rejsy po Morzu Śródziemnym. Firma Leinen Los ma w swojej ofercie przykładowo 167-dniowy rejs statkiem.


Niemcy - niezmiennie atrakcyjny cel podróży

Podczas tegorocznej imprezy jako Region Partnerski zaprezentował się wyjątkowo zadowolony z udziału Powiat Harz. Oferenci, przykładowo z Oberharz, którzy od lat nie uczestniczyli w imprezie, rozważają odnowienie udziału. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się urlopy campingowe oraz sporty zimowe. Liczni odwiedzający sporą część czasu spędzili na mającym 800 metrów kwadratowych stoisku targowym w Hali Szklanej prezentującym wśród atrakcji występy czarownic, kowbojów, przedstawienia teatralne, jazz. Jako cel podróży swoją pozycję umocnił Hamburg a do spędzenia zdrowotnych urlopów zachęcali oferenci z Rudawy. Prawdziwe oblężenie przeżyło atrakcyjne stoisko Jensa Weißfloga oraz Sylke Otto zachęcający do udziału w kursach nurkowania i nordic walking.
Sporym zainteresowanie cieszyły się campery, zdaniem zdziwionych producentów i handlarzy z tej branży „kryzys jest zupełnie niezauważalny". Według wielu targowych opinii, tegoroczna edycja cieszyła się wyjątkowo dużym zainteresowaniem ze strony kupujących, w szczególności z Czech i Polski. Firma Hobby w porównaniu do roku poprzedniego sprzedała o 20 procent więcej samochodów kempingowych niż w roku ubiegłym. To już trzecia udana edycja dla tej firmy, jak sami podkreślają Lipsk to po prostu dobre miejsce. Również firma Kanus/Tabbert zanotowała duże zainteresowanie przyczepami kempingowymi w szczególności wśród klasy średniej. Firma Derhleffs sprzedała więcej pojazdów niż w roku ubiegłym -przede wszystkim samochodów kempingowych w cenie od 60.000 do 70.000 Euro. Zdaniem firmy tegoroczny wynik jest solidną podstawą planowania targów w przyszłym roku. Zgodnie z opinią firmy Eura Mobil Lipsk to okazja do rozmowy nie tylko ze skłonnymi do zakupów Polakami i Czechami ale i specjalistami z branży. Lipsk to obowiązkowy punkt w rocznym kalendarzu imprez branżowych.
Jak podkreśla Prezes Saksońskiego Stowarzyszenia Rowerowego Harald Redepenning „Targi poczyniły ogromne postępy, liczba odwiedzających znacznie wzrosła dzięki czemu impreza ugruntowała swoją pozycję." Ta opinia znajduje potwierdzenie wśród wystawców. Kolejne targi Turystyki i Caravaningu odbędą się w terminie od 17 do 21 listopada w Lipsku.

po branży:
od A do Z:
zagranicą:

++ Najnowsza informacja prasowa ++

19-02-2021
Nowy termin CosmeticBusiness w Monachium oraz odwołanie CosmeticBusiness Poland 2021
03-12-2020
Intec i Z connect – w 2021 roku duet targów przemysłowych odbędzie się wyłącznie w wirtualnej odsłonie
20-11-2020
musicpark 2021 – nowe targi muzyczne w Lipsku